marketingowy-harpagan.pl
18 lutego, 2019W złotnictwie mamy dużo firm. Co je łączy? Po pierwsze surowce, jakie wykorzystują do tworzenia biżuterii, ale także czym dodatkami je ozdabiają. Teraz skupimy się na te drugie. Podzielimy je i delikatnie opiszemy.
Kryształki Swarovskiego – pozostają z reguły robione minii ołowiowej, a dokładnej ze specjalistycznego szkła. Projektanci z reguły wykorzystują je w tańszych modelach biżuterii. Szkło kryształowe generalnie wyróżnia się wyższym stopniem rozszczepiania światła. Jest również widocznie cięższe od tego nam znanego. Głównym wytwórcą takiego materiału jest austriacka marka Elements Swarovski.
Cyrkonia |to} kolejny często wykorzystywany element ozdobny. Ten kamień tworzy się całkowicie syntetycznie. Pozostaje niebywale gęsta, co więcej możemy ją dowolnie farbować. W jubilerstwie sama cyrkonia jest krótko, tworzy się w bardzo wysokiej temperaturze. Cóż, największą pozytywną stroną pozostaje niewysoka cena.
Szlachetne Kamienie są to najdroższe z kamieni wkładanych w wyroby złotnicze. Znajdujemy ich w naturze zdecydowanie wiele. Jednak w tym wpisie skupimy się na najistotniejszych.
Szmaragdy {to| wyższa klasa berylu. Dla mniej obeznanych, to ten ciemnozielony. Cieszy się uznaniem kobiet oraz kolekcjonerów. Jest zadziwiająco gęsty i kruchy.
Rubiny pozostają nieomalże najcenniejszym kamieniem szlachetnym, ale także należą do grupy korundu. Słynnąe swojej gęstości, najpopularniejsze rubiny pozostają ciemnoczerwone w ich czasami możemy zaobserwować głębię barwy.
Szafiry – kamienie te są bardzo popularne w złotnictwie. Podobnie do szafirów są z rodziny korundów. Z reguły są ciemnoniebieskie. Znaczna ilość fabrykantów tworzy go syntetycznie.
Diamenty – tutaj możemy mówić dość długo. Są najtwardsze z istniejących na ziemi minerałów i również najdroższe.
Opisaliśmy najpopularniejsze wykończenia stosowane do dekorowania wyrobów jubilerskich. Jednak, że odróżniamy ich świecie zdecydowanie więcej.